вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna ekspresowo się psują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий